Vítejte ve světě masáží, odpočinku a relaxace!

Zdeňka Přibylová

SALON ARIANA
Gorazdova 14
Praha 2
Karlovo náměstí
120 00
604 239 113
zpmasaze@seznam.cz

Sportovní a rekondiční masáž

Jedná se o klasickou masáž, jak ji všichni známe. Provádí se dlaněmi a prsty za použití masážního oleje. Touto masáží lze odstranit bolestivé ztuhnutí svalů, které se často objevuje po sportovních výkonech, při sedavém zaměstnání, po jednostranném zatížení pohybového aparátu apod. Masáž tato svalová spazmata uvolňuje, obnovuje zdravé prokrvení svalstva, odstraňuje škodliviny z těla a v neposlední řadě odstraňuje svalové nerovnováhy. Masáž pozitivně působí na psychiku člověka a dochází k celkovému uvolnění, relaxaci.

Záda, šíje, krk

Masáž zad je prováděna vleže na břiše od křížové kosti až po krční páteř. Při masáži šíje a krku je klient masírován vsedě na masážním lehátku. Při masáži je kompletně promasírována oblast zad, šíje i krku. Důraz je kladen na klientovi problematické oblasti.

Horní končetiny

Masáž je vhodná pro klienty zatěžující prací převážně ruce. První polovina masáže se provádí vleže na zádech, druhá polovina vsedě. Masírovány jsou celé paže od konečků prstů až po ramenní kloub, prováděny jsou i pasivní pohyby paží pro uvolnění kloubních spojení.

Dolní končetiny

Masáží dolních končetin lze dosáhnout uvolnění svalstva nohou po sportovních výkonech, po pracovním dni při zatížení dolních končetin i při sedavém zaměstnání. Masáž se provádí jak vleže na břiše tak vleže na zádech. Uvolněny jsou obě nohy od konečků prstů až k pánvi, prováděny jsou i pasivní pohyby nohou pro uvolnění kloubních spojení.

Celková masáž

Komplexní masáž celého těla nabízí celkové uvolnění. Masírují se postupně záda, dolní končetiny, horní končetiny, šíje a krk. Dle přání klienta lze zařadit i masáž hrudníku a břicha, nebo některé části těla úplně vynechat.

Obvyklá délka masáže

Záda - 60 min. Šíje - 30 min. Nohy - 60 min. Ruce - 30 min. Hrudník - 15 min. Hýždě - 30 min.
 

Klasická relaxační masáž

Klasické masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod. Pomáhají uvolnit mysl i tělo, posílit vitalitu a zlepšit fyzický i psychický stav organismu. Léčivá síla doteku, relaxace a uvolnění je čím dál více pro většinu lidí pravidelně vyhledávaným zážitkem.

Blahodárný účinek masáže je možné pocítit na většině částí lidského těla. Zejména na kůži, svalstvu, kloubech a šlachách, ale také na nervech, srdci, cévách, dýchacím aparátu, lymfatickém systému, na vnitřních orgánech a na některých žlázách. Z psychologického hlediska masáž zlepšuje náladu, odstraňuje stres, navozuje pocit vnitřního klidu a harmonie. Dotek působí pozitivně na naši emocionální vyrovnanost i fyzickou pohodu. Díky uvolněnému tělu a zrelaxované psychice lidé doslova omládnou a můžou vést mnohem aktivnější a spokojenější život. Masáž je velmi vhodnou prevencí před onemocněním.

Breussova masáž

 

Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů.

Breussova masáž je masážní metodou, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad.

Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy.

Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

 

Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře.

Masáž proti celulitidě a formování postavy

Masáž proti celulitidě a formování postavy je jednou z nejžádanějších odborných masáží.

Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.

Celulitida je vlastně chytré ochranné opatření. Pokud je v našem těle příliš mnoho toxinů, které by mohly kolovat v organismu a poškozovat jej, tělo je přemění na tuk. Podkožní tukové buňky se pak spojují do větších celků, které tlačí proti pokožce, zhoršují její prokrvení a poškozují vazivo. Buňky tak sílí, tuhnou a vzniká tzv. pomerančová kůže čili celulitida. Ta bývá nejvýraznější na bocích, stehnech, zadečku či bříšku, proto se masérský kurz Masáž proti celulitidě a formování postavy věnuje právě těmto partiím.

Celulitida je dnes velmi častá u mnoha žen různého věku i váhy. K jejímu výskytu přispívá mnoho faktorů jako např. stres, špatné stravovací návyky, nedostatek pohybu, nesprávně nastavený pitný režim, hormonální antikoncepce apod.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mýtická čínská masáž.

Při této masáži přichází velice příjemné psychické uvolnění a navození relaxačního stavu.
Kameny se nahřejí ve vodní lázni a poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma většími kameny, které se drží v dlani. Znovu obnovený tok energie klienta uklidní a uvolní, odplaví z těla toxiny a stres. Nastartuje očistný proces, detoxikace a dochází tak k celkové regeneraci těla. Horký tlak z kamenů proniká mimo jiné také ihned do svalů. Dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti a regeneraci tkání. Otevírají se kožní póry. Zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje se lymfatický a imunitní systém. Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit, při klimakterických obtížích. Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže na klientovu psychiku. Doporučuje se proto lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem a jsou nuceni v krátkém okamžiku podat špičkový výkon.

Trigger points 

Trigger points (spoušťové body) – Tato masáž dokáže odstranit také bolestivé zatvrdliny ve svalu (Trigger points, TRPs), které jako spouštěcí body vyvolávají silnou myofasciální bolest. Příznaky se často objevují jako bolesti jiných částí těla – bolest ramene, loktu, kolen, brnění prstů rukou a nohou, hučení v uších.

Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální aktivační bod Trigger pointu i následné intenzivní rozmasírování oblasti, vede k odumření poškozených svalových vláken a k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje myogelosy, spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken. Masáž je doplněna o vyšetření a uvolnění měkkých tkání, v případě potřeby o mobilizaci postižené oblasti.

Úleva od bolesti

Již po první návštěvě masáže je pociťována výrazná úleva od bolesti. Během krátké doby dochází k odstranění intenzivní svalové bolesti, vhodná je udržovací terapie přibližně jednou měsíčně.

Manuální lymfodrenáž

Lymfodrenáž je jemná hmatová technika prováděna nasucho, která regeneruje a zvyšuje oběh lymfy, zlepšuje metabolismus a detoxikuje organismus. Pokud není prováděna odborníkem, může až nevratně poškodit organismus. 
Lymfatický (mízní) oběh se podobá oběhu krevnímu; lymfatické cévy a kapiláry procházejí celým tělem a plní hlavní úkol -  posilovat imunitní systém a vstřebávat přebytečnou tekutinu a následně jí vyloučit z těla ven. 

Pro koho je lymfodrenáž vhodná?
Doporučuje se po infekčních onemocněních, operacích či úrazech nebo pro zlepšení stavu pokožky (př. liposukce).
Pokud máte stojavé zaměstnání, provádí se lymfodrenáž i jako prevence křečových žil. 

Postup:
Na začátku musí terapeut otevřít mízní uzliny v podpaží, tříslech a nad klíční kostí, aby se lymfa nehromadila a odtékala.
Dále náseduje specifický postup, který je pro správný výsledek nutné dodržovat. 

 



 

Přístrojová lymfodrenáž

Jedná se o tlakovou terapii, kdy rytmické impulsy stlačeného vzduchu přispívají k rychlému odstranění lymfatické tekutiny, spalování a odstraňování tuku, normalizaci krevního oběhu. Doba trvání nepřesahuje 30-40 min, první zřejmé výsledky jsou okamžitě znatelné, ale pro dlouhodobý účinek je zapotřebí absolvovat 10-15 procedur.

Indikace/doporučení: detox, migrény, hypertenze, poruchy toku lymfy + otoky, nadváha a celulitida, ztráta pevnosti a elasticity pokožky, strie, posttraumatická rehabilitace, svalová bolest z důsledku přetížení, klimakterické obtíže únavový syndrom,

Kontraindikace/ nedoporučení: onkologická onemocnění, onemocnění jater a ledvin, otevřené rány, kardiologická onemocnění (kardiostimulátor), akutní záněty a alergie, akutní trombózy, virózy, infekční onemocnění, poruchy srážlivosti krve, epilepsie.